W ostatnią sobotę 10 czerwca br.pod supermarketem INTERMARCHE przy ul. Medalowej odbył się koordynowany przez Klub HDK-PCK "PULS" piknik połączony ze zbiórką krwi. Akcja ta przeprowadzona została w ramach X edycji ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż pod hasłem ,, Zbieramy Krew dla Polski”. Dzięki  wspódziałaniu Kierownictwa INTERMARCHE w Grójcu i Klubu HDK-PCK ''PULS'' w Grójcu oraz wolontariuszom załoga ambulansu RCKiK z Radomia zebrała ponad 11 litrów krwi od 25 honorowych dawców.

Zbieramy krew dla Polski od 10 lat baner

Poborowi krwi towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla dawców krwi i ich rodzin.  Najmłodsi mogli nie tylko otrzymać drobne upominki, jak słodycze czy balony, ale mogli liczyć także na pomalowanie buziek, zabawę bańkami czy wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach. Straż pożarna przygotowała dla wszystkich przybyłych pokaz ratowniczy. Policja pokazała swój samochód oraz jego wyposażenie. Wszyscy chętni mogli także zapoznać się z procedurą udzielania pierwszej pomocy, którą dzielnie demonstrowała wolontariuszka z LO Natalia Muzyka.

Dziękuję druhom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Grójcu za demonstrację sprzętu i pokazy. Za pomoc w organizacji wydarzennia i dostarczenie samochodu do pokazu straży pożarnej dziękuję firmie ''HELP'' Robert Cychner.

Dziękuję wolontariuszkom Agnieszce Marlikowskiej i Magdalenie Sobkowiak z synem Przemkiem, które zorganizowały animacje dla dzieci oraz wolontariuszkom Katarzynie Wudarczyk i Natalii Muzyka.

Dziękuję Zarządom CSI ''Jedność'' i BMB Sp.z o.o. za słodycze dla najmłodszych. Podziękowania kieruję także do Burmistrza Gminy i Miasta Grójec oraz Starosty Grójeckiego za objęcie  naszej akcji patronatem.

Dziękuję Członkom Klubu HDK-PCK "PULS" w Grójcu: Agacie Wudarczyk, Dominikowi Zającowi,  Piotrowi Marlikowskiemu i Dariuszowi Dąbrowskiemu. Dziękuję wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli X edycję kampanii ''Zbieramy Krew dla Polski'.

      Prezes Klubu HDK-PCK ''PULS'' Grójec

 

 

Poniżej kilka zdjęć z naszej akcji więcej udostępnimy wkrótce.

{phocagallery view=category|categoryid=3|limitstart=0|limitcount=5}

 

 

   

Logowanie  

   
© pulsgrojec.pl